Sennik wyszukiwarka

Znaczenie snów

Interpretacja snów za pomocą sennika jest jednym z najpopularniejszych sposobów na poznanie tego co czeka Cię w przyszłości. Aby poprawnie interpretować sny, musisz wiedzieć, co oznaczają dla ciebie określone symbole. Każdy szczegół, nawet najdrobniejszy element twojego snu jest ważny i należy go wziąć pod uwagę podczas analizy twoich snów.

Sennik internetowy- pomoc w interpretacji snów.
Sennik online

Każdy symbol reprezentuje uczucie, nastrój, wspomnienie lub coś z twojej nieświadomości. Przyjrzyj się uważnie postaciom, zwierzętom, przedmiotom, miejscom, emocjom, a nawet kolorom i liczbom przedstawionym w twoich snach. Nawet najbardziej trywialny symbol może mieć znaczenie. Ćwicząc, możesz zrozumieć tajemnicze wiadomości, o których marzysz. Słynny psychoanalityk Zygmunt Freud opisał sny jako królewską drogę do nieświadomości i zasugerował, że badając oczywistą treść snów, możemy ujawnić ukryte i nieświadome pragnienia.

Świadome sny

Czy możliwe jest wywołanie świadomego snu? Większość z nas miała na pewno z nim styczność. Jest to uczucie nie do opisania. Po krótkiej chwili kilku zdarzeń uświadamiamy sobie, że jesteśmy we śnie. Wówczas nasze myśli kierują zdarzenia na taki plan jaki nas interesuje. Ludzie potrafią robić co tylko chcą. Wystarczy jedyni eo tym pomyśleć. jednak czy możliwe jest jego wywołanie w momencie kiedy chcemy? Oczywiście! Wystarczy prowadzić regularnie kilka ćwiczeń. Pierwszym z nich jest kontrolowanie przez cały czas czy nie śpimy. W ciągu dnia kilka razy upewniaj się czy nie śnisz np. poprzez uszczypnięcie się w dłoń. Wówczas nawyk wejdzie w taką rutynę, że zaczniemy sprawdzać się podczas snów. Kolejnym ciekawym zadaniem jest prowadzenie dzienników snów. Każdy sen, nawet krótki i mało zrozumiany powinniśmy zapisywać. Dobrze jest założyć własny notes na tego rodzaju zapiski. Pozwoli to na zespolenie kilku ważnych elementów, np. kiedy występują sny, jakie, z czym związane. Dodatkowo nasz mózg przyjmie informacje, że zapamiętanie snów jest dla nas bardzo ważne.

Czy sny można dowolnie interpretować?

Sen to nasze drugie zagadkowe życie. Czy warto analizować nocne marzenia? To pytanie zapewne wielu z nas spędza sen z powiek. Jeśli już zaczniemy to robić, nie powinno się traktować interpretacji jako proroctwa. Każdy z nas ma inną psychikę, inną osobowość, co z kolei przekłada się na to, co nam się śni.

Co oznaczają sny i jak je interpretować?
Znaczenie snów

Marzenia senne łączą nas z najgłębszymi pokładami własnej egzystencji. Często treść snów zwraca uwagę na pewien aspekt, który w danym okresie życia nas dotyczy. Może to być ukryty lęk, problemy finansowe czy partnerskie. Chcąc zrozumieć siebie powinniśmy nauczyć się wsłuchiwać w swoje wnętrze, a taką możliwość dają nam sny. To dzięki nim możemy zajrzeć w głąb własnej duszy. Szukając odpowiedzi w senniku należy traktować interpretację jako wskazówkę, ostrzeżenie, nakierowanie na rozwiązanie problemu. Nie należy traktować przepowiedni z księgi całkowicie dosłownie – w rzeczywistości “piątek trzynastego” niekoniecznie przynosi pecha.

Słownik snów – sennik

Zęby we śnie – znaczenie

Interpretacja snu o zębach.
Co oznacza sen o zębach?

Zęby to jeden z popularniejszych symboli, które pojawiają się w naszych snach. Białe, zdrowe zęby mogą symbolizować brak chorób i nadchodzące korzyści materialne a także ogólne powodzenie w najbliższym czasie. Z kolei zepsute, wypadające zęby zwiastują najczęściej kłopoty finansowe lub zdrowotne, konfliktowe sytuacje z otoczeniem. Taki sen często daje nam też sygnał, że nie jesteśmy z czymś pogodzeni i pewna sfera naszego życia wymaga naprawienia. Warto zastanowić się, czego dotyczy sen i pochylić się nad tym aspektem naszego życia. Wypadające zęby mogą więc symbolizować oczyszczenie, wyzwalanie się z niekorzystnych, przykrych dla nas sytuacji takich jak nieudane małżeństwo czy długa choroba. Jeśli w śnie zęby wypadają a na ich miejscu pojawia się zdrowe uzębienie, na pewno wkrótce pozbędziemy się kłopotów i uporządkujemy nasze sprawy.

Kot we śnie – znaczenie i interpretacja

Kot we śnie- co oznacza. Interpretacja snu o kocie.
Sennik kot

Widok kota w snach– to zwierzę symbolizuje konieczność pójścia za głosem serca, zaufania intuicji. Jeśli za nim podążamy lub głaszczemy go, oznacza to korzyści płynące z zaufania przeczuciom. Kot przed którym uciekamy to sygnał: nie uciekaj przed uczuciami. Gdy w śnie słyszymy miauczącego kota ktoś może próbować wciągnąć nas w intrygę, z kolei kot we śnie reagujący na nas wrogo (gryzący, drapiący) może symbolizować nieprzyjaciół. Co ciekawe, w snach mężczyzn kot to zwykle symbol żeński.

Ciąża we śnie – znaczenie i interpretacja snu

Sennik ciąża

Co oznacza ciąża we śnie? „Chciana” ciąża we śnie i radość z jej powodu to symbol dojrzewania naszych planów, które wkrótce mogą wydać owoce. Być może w naszym życiu pojawi się coś nowego, a może wciąż wahamy się i wkrótce podejmiemy właściwą decyzję. Ciąża niechciana może symbolizować lęk przed nowym i nieznanym, ale też kobiece obawy przed odpowiedzialnością i powiększeniem rodziny. Gdy stoimy na życiowym rozdrożu niechciana ciąża może oznaczać że nadchodzące zmiany wcale nie cieszą nas tak, jak udajemy i że w rzeczywistości się ich boimy.

Sen o kościele – co oznacza?

Kościół we śnie.
Sennik kościół

Kościół we śnie ten budynek to symbol poświęcenia– naszego dla innych, lub poświęcenia jakiego od innych wymagamy. Płonący lub walący się kościół daje znać o błędach w naszym życiu. Jeśli nie zostaną one naprawione, w przyszłości możemy mieć do czynienia z poważnymi konsekwencjami. Osoby rozwinięte duchowo mogą widzieć we śnie kościół jako znak pozytywnego rozpatrzenia ich próśb wyrażonych w modlitwach.

Najnowsze opisy snów

Ostatnio dodane