Kamień

Kamienie są wszędzie i przez wieki służyły człowiekowi jako narzędzie, broń i budulec. Wielu z nas żywi autentyczny sentyment do kamienia, co jest spadkiem po naszych przodkach, jako że nie umieli oni się bez niego obejść. O roli kamienia w życiu istoty ludzkiej świadczy wielość powiedzeń z kamieniem w roli głównej.

Mówimy, że ktoś jest zimny jak głaz, ma serce z kamienia, kamienną twarz i że przepadł jak kamień w wodę. Może być twardy jak kamień i tak dobry, że oby się na kamieniu urodził. Jak widać w powszechnym odczuciu kamień ma dwa znaczenia, dobre i złe. Jest postrzegany jako symbol okrutnej nieczułości, ale też stałości, siły charakteru i wyjątkowości. A co oznacza kamień we śnie?

Sny rządzą się własnymi swoimi prawami, a te zostały objawione nielicznym osobom o nadprzyrodzonych zdolnościach. W ich opinii sen o kamieniu to bardzo dobry omen. Sięga on do korzeni Twojej psychiki i oznacza, że Twoim naturalnym stanem jest równowaga emocjonalna i stałość oraz siła charakteru.

Widzieć kamień – kamień we śnie symbolizuje bezwarunkową miłość i nieograniczone zaufanie, które przetrwają próbę czasu. To też wiadomość od Losu, że trzymasz w ręku wielki skarb, może to być osoba, i że nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę.

Widzieć kamień pod wodą – bardzo dobry omen. Już niedługo otworzy się worek z pieniędzmi i czeka Cię niepodziewany przypływ gotówki.

Łupać kamienie – ten męczący sen oznacza zasłużony awans w pracy. Zostaniesz zauważony i spotkasz się z uznaniem, co zresztą od dawna Ci się należy. Jeżeli pracujesz na swoim, Twoja ciężka praca zacznie procentować i zwiększysz zysk 

Rzucać w kogoś kamieniem – tym razem oceniłeś kogoś niesprawiedliwie, bezrefleksyjnie kierując się plotkami i głupimi uprzedzeniami. Taki sen może też być oznaką gniewu, że w przeszłości zostałeś źle potraktowany i wskazywać na tkwiące głęboko w duszy pragnienie rewanżu. Jeżeli będziesz ważył słowa i nie działał pod wpływem impulsu, to Los będzie po Twojej stronie.

Ktoś rzuca w Ciebie kamieniem – ten sen nie jest powodem do niepokoju. Masz wszystko, aby odnieść sukces pod warunkiem jednakże, że w siebie uwierzysz.

Jeść kamienie – Twój organizm jest przemęczony i domaga się odpoczynku. Być może wziąłeś na siebie za dużo obowiązków, ale może to być zapowiedź kłopotów ze zdrowiem.

Dźwigać ciężki kamień – oznacza zmartwienia, które ciążą Ci niczym kamień u szyi. Jeżeli upuściłeś kamień, sprawy przybiorą nagły i nieoczekiwany obrót na lepsze. Jeżeli ktoś wziął kamień od Ciebie, wygląda na to, że za bardzo polegasz na zdaniu i opinii innych osób.

Zaleźć cenny kamień – poszczęści Ci się, bo klejnoty we śnie zapowiadają poprawę statusu materialnego. Fortuna będzie Ci sprzyjać i szybko się wzbogacisz.

5/5 - (5 votes)
0 comments… add one

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sennik wyszukiwarka