Woda – powszechnie występująca substancja, źródło życia, podstawowa potrzeba życiowa. Bez wody nie było by życia, większość ciała człowieka stanowi woda. Życie na Ziemi miało początek w środowisku wodnym. Woda w kulturze ludzkiej doczekała się bogatej symboliki. Jest ona symbolem oczyszczenia, nowego życia, uczuć i duszy człowieka. Woda we śnie odzwierciedla nasz stan duchowy, a konkretne znaczenie snu zależy od tego w jakiej sytuacji woda się pojawia.

Czysta, klarowna i przejrzysta woda – oznacza spokój który nas czeka, wewnętrzne ukojenie, rodzącą się miłość albo przypływ gotówki. Sen zapowiada że wszystko pójdzie po naszej myśli i będzie nam się układać.

Brudna i zanieczyszczona woda – oznacza trapiące nas problemy wewnętrzne, brak pewności siebie, którego konsekwencją jest wewnętrzna blokada i poczucie osamotnienia w swoich działaniach. Nie przynosząc one sukcesu powodując smutek i wewnętrzną rozsterkę. Potrzeba czasu aby wszystko ułożyło się tak jak trzeba.

Widzieć wzburzoną wodę – sen zapowiada ciężki okres w życiu, jednak potrzebujemy wiary i zaufania we własne plany, gdyż po burzliwym okresie przyjdzie chwila ukojenia i jeżeli przetrwasz trzymając się swojego kursu wszystko będzie w porządku odbywać się po naszej myśli.

Płytka woda – widok płytkiej wody oznacza że powinniśmy wyżej stawiać sobie cele i nie będziemy mieć problemu z ich osiągnięciem.

Głęboka woda – pływanie w głębokiej wodzie oznacza że wkrótce dostaniesz objawienie dzięki któremu w pomyślny sposób ułożą się Twoje sprawy.

Zanurzyć się w wodzie – symbol ponownego narodzenia, duchowej odnowy i nowych możliwości. Zanurzając się w wodzie zostawiasz przeszłość za sobą a wynurzenie się z wody to symbol nowego okresu w życiu, znacznie odmiennego od dotychczasowego.

Picie wody – wkrótce twoje oczekiwania się spełnią. Wypicie zimnej wody zwiastuje szczęście i sukces, ciepła woda może zapowiadać niewielkie problemy na przykład ze zdrowiem, jednak generalnie sen o piciu wody ma pozytywne znaczenie.

Zimna woda – szczęście i poczucie sukcesu.

Kąpiel w wodzie – duchowe odrodzenie, zmiana sposobu postrzegania świata, zmiana trybu życia, zapowiedź sukcesu dzięki odmiennemu działaniu. Sen ma pozytywne znaczenie, dotychczasowe życie zostawisz za sobą, a dzięki nowym możliwościom staniesz się pod względem duchowym i materialnym zupełnie innym człowiekiem.

Pływać w wodzie – wizja nowego początku i nowych możliwości.

Chodzić po wodzie – Twoje problemy zostaną rozwiązane, zapowiedź szczęścia, miłych chwil wśród rodziny i bliskich ludzi.

Woda wpływająca do domu – wkrótce czeka Cię niespodziewana wizyta lub kontakt z osobą, dzięki której podniesiesz swój status.

Szum wody – spodziewaj się oczekiwanej od dawna informacji, okaże się ona bardzo pozytywna.

Zostać oblanym wodą – znak żebyśmy zmienili swój sposób myślenia oraz działania, ponieważ dotychczasowy nas nigdzie nie zaprowadzi.

Woda mineralna – w najbliższym czasie czeka Cię dużo pracy i wysiłku, jednak przyniesie to spodziewane korzyści i odniesiesz sukces.

Woda święcona – pomimo swoich wad dążysz do ideału. Dzięki swoim zmianom oraz wewnętrznemu oczyszczeniu uda Ci się zbliżyć do tego stanu. Potrzebujesz wsparcia innej osoby w swoim celu.

Wrząca woda – widok wrzącej wody oznacza że musisz postępować bardziej rozsądnie.

Zamarznięta woda – musisz bardziej otworzyć się na innych, a przyniesie Ci to oczekiwane korzyści, zarówno materialne jak i w relacjach z innymi ludźmi.

Spokojna woda – spokojny i szczęśliwy czas bez większych zmartwień.

Niespokojna, wzburzona woda – drobne kłopoty które szybko przeminą.

Przeglądać się w wodzie, widzieć odbicie – nie masz co się oszukiwać, trzeba działać w inny sposób.

Strach przed wodą – stres i nerwowość w codziennym życiu. Potrzeba urlopu lub odpoczynku.

4.2/5 - (25 votes)
9 comments… add one
 • Aneta gru 29, 2017 @ 20:41

  Woda wylewająca sie z sedesu ludzie pukający do drzwi potem płacz i znalezienie pieniędzy ?

 • Teresa kwi 26, 2018 @ 9:54

  Basen i mój skok do wody, czułam pełne zadowolenie radość.

 • Sylwia maj 23, 2018 @ 18:02

  Mojemu mężowi śniło się ,że byliśmy na jeziorze i mówiłam do niego,że chce wejść do wody i już z niej nie wychodzić. Widział jak wchodzę do niej i się budził. Kiedy zamykał oczy od nowa widział scenę ze mną wchodząca do wody.Co to oznacza?

 • kasia cze 13, 2018 @ 9:58

  Snila mi sie woda w umywalce zanieczyszczona kalem i kuzyn mial problem by sie jej pozbyc nie chciala wogole splynac do kanalu,wygladalo to tak jakby sie zatkal odplyw i ona tak stala bez ruchu w umywalce.

 • ula wrz 14, 2018 @ 15:46

  ktos stal na demna i oblewal mnie woda .balam sie ,lezalam na posadzce , bylam skulona.
  ten ktos chcial mnie zabic i juz celowal we mnie.zaslonilam sie rekoma,ale moj maz z ktorym od 20 lat jestem w seperacji ,powiedzial jemu ,ze ma tego nie robic , kazal mi wstac i w tym momencie obudzilam sie.

 • Małgorzata wrz 30, 2018 @ 8:09

  Szliśmy ścieżką obok jakiegoś zamku /muru z czerwonej cegły. Ścieżka nagle się skończyła i wpadłam w ubraniu ( kurtce) do sztucznego zbiornika ze słoną wodą. Tafla wody była idealnie gładka i prawie czarna. Było głęboko (nie czułam dna) i nie mogłam się wydostać (umiem pływać) , w ogóle ruszyć. Nie panikowałam, wyciągnął mnie mąż. W oddali ludzie pływali kajakami. Było ciepło.

 • Marzena gru 15, 2019 @ 9:49

  Śnila mi się wzburzona plus fake jak przy sztormie, woda siegająca między blokami drugiego pietra bloku w ktorym mieszkam. Z tego co pamietam chciakam powiesci dywan na balustradzie chyba po praniu
  Pietro wyzej na baklonie bo dziecko z jakimis osobami i cos domnie mowilo ale nie pamietam co.Woda zrobila sie spokojna.

 • Katarzyna cze 30, 2020 @ 12:27

  Wchodziłam z koleżanką do głebokiej wody mimo że nie umiałam pływać, woda była czysta i przejrzysta a ja się nie bałam.

 • Ann kwi 5, 2022 @ 9:55

  Śniła mi się bardzo głęboka woda czysta przejrzysta , kryształowa. Ja chciałam z dna tej wody wydostać słonia , z góry była spuszczona lina . Ja obwiązywałam liną nogi dłonią i brzuch by zrobić mocne umocnienie aby go wydostać na powierzchnie wody .
  Ani ja ani dłoń nie mieliśmy problemu z oddychaniem pod wodą .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sennik wyszukiwarka